Nadejście wiosny to idealny moment na wprowadzenie zmian nie tylko w mieszkaniu i stylu życia, ale także w diecie. Nowa dieta pomoże nie tylko zgubić kilka zimowych kilogramów, ale także oczyści i odżywi organizm, a ponadto pomoże poczuć się witalnie i energetycznie.

Po zimie często zaczynamy odczuwać przesilenie wiosenne, które jest efektem nieustannych wahań pogodowych, diety ubogiej w witaminy i mikroelementy co sprawia, że czujemy się osłabieni fizycznie i mamy problemy z koncentracją. Innymi objawami przesilenia wiosennego są apatia, nerwowość, niedokrwistość, suchość skóry, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie i złe samopoczucie. W pozbyciu się skutków wiosennego osłabienia pomocna jest odpowiednia dieta. Tej wiosny najpopularniejszą dietą wiosenną jest tzw. dieta nowalijkowa. Na czym ona polega i jakie korzyści dla zdrowia i urody przynosi?

Po długiej zimie nasze ciało budzi się do życia. Jest to więc idealny czas, aby zregenerować swój organizm i poczuć nową siłę i energię. Dlatego w okresie wiosennym, a zwłaszcza w tym roku furorę robi dieta nowalijkowa, która pomaga schudnąć nawet do 2 kilogramów w tydzień, a dodatkowo wspiera odżywienie i nawodnienie organizmu po zimie. Dieta wiosenna opiera się przede wszystkim na nowalijkach takich jak: rzodkiewka, szczypiorek, sałaty, ogórki i pomidory, kiełki, koperek, seler, botwinka, natki itd. Do jadłospisu włączyć należy także owoce i oliwę z oliwek, chudy nabiał, drób, ryby, pełnoziarniste pieczywo i ryż naturalny. Komponując swoje potrawy podczas stosowania diety z niniejszych składników nie tylko schudniemy, ale poczujemy się silniejsi i pełni energii.

Podstawowe zasady tej diety to:

  • niewielkie porcje posiłków pięć razy dziennie,
  • 2l wody niegazowanej dziennie,
  • eliminacja słodyczy i alkoholu,
  • każdy posiłek powinien zawierać w większości nowalijki.

Modna dieta nowalijkowa cieszy się popularnością tej wiosny także ze względu na brak konieczności liczenia kaloryczności posiłków i śledzenia tabeli indeksu glikemicznego. Niniejsza dieta jest tak zdrowa, że można ją stosować nawet przez kilka miesięcy póki mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców.

Written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *