Perfumy z akordami piżma uważane są za najbardziej zmysłowe, gdyż kojarzą się z naturą i kobiecością. Wiele kobiet szuka dla siebie zapachu, który podkreśli ich seksapil, wyeksponuje atuty i nada pewności siebie. Rozwiązaniem jest wybór perfum z nutami piżma.

Perfumy z piżmem od zarania dziejów uważane są za afrodyzjaki o niemal magicznych właściwościach, dzięki którym z powodzeniem będziemy oddziaływać na płeć przeciwną. Prawdopodobnie pogląd ten związany jest z faktem, że piżmowiec (odmiana jelenia żyjącego w górskich lasach Azji, z którego gruczołów pozyskuje się piżmo) wytwarza niniejszą substancję w celu zwabienia i uwiedzenia samicy. Piżmo może być pozyskiwane w sposób naturalny (od zwierzęcia – piżmowca lub z roślin cechujących się wyjątkowo zbliżonym aromatem zapachowym) lub syntetycznie – co jest współcześnie najpopularniejszym działaniem. Ciekawy jest natomiast fakt, że sztuczny sposób produkcji piżma został odkryty przypadkowo przez Alberta Baur’a, który wykonywał eksperymenty z materiałami wybuchowymi.

Piżmo bez wątpienia jest najintensywniejszą i najbardziej trwałą substancją o wyjątkowo efektownym zapachu. Naturalne piżmo ma zapach amoniaku, aczkolwiek po rozpuszczeniu w alkoholu nabiera zmysłowego zwierzęcego aromatu, który działa na nas wyjątkowo uwodzicielsko. Zapach piżma jest ciepły, słodki i bardzo trwały, przez co pobudza wszystkie zmysły i budzi pożądanie. W kompozycjach zapachowych piżmo najczęściej stosowane jest jako baza i utrwalacz całej kompozycji ze względu na swoją intensywność. Często łączy się go z odrobiną wanilii, dzięki czemu staje się bardziej subtelne.

Oto perfumy z piżmem, które szczególnie polecamy:

Chanel Chance – romantyczna kompozycja, w której świeżość różowego pieprzu łączy się z jaśminem i zmysłowym białym piżmem.

Chanel Allure Homme Sport – unikalne połączenie silnej nuty piżma z aromatami korzennymi. Zapach jednocześnie orzeźwiający, jak i silny w bazie.

Angel Thierry Mugler – zapach zarazem zmysłowy i orientalny o wyjątkowo wyrafinowanej kompozycji.

Written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *