Kupując ulubione perfumy oczekujemy, że po ich zaaplikowaniu będziemy mogły się cieszyć ich zapachem przez naprawdę długi czas. Niestety często mimo wyboru nawet drogich pachnideł czujemy się zawiedzione ich krótkotrwałym uwalnianiem aromatów. Na szczęście najczęściej problemem nie jest niska jakość perfum, ale niewłaściwy sposób ich aplikowania.

Trwałość perfum zależna jest od co najmniej kilku czynników. Zapach perfum można przedłużyć, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. W jaki sposób przedłużyć trwałość perfum?

Oczyść skórę

Najczęstszym błędem popełnianym podczas aplikowania perfum jest robienie tego na nieoczyszczoną skórę, która wówczas nie jest w stanie przyjąć (wchłonąć) olejków zapachowych. Dlatego bardzo istotne jest by wpierw przetrzeć miejsca, które chcemy skropić zapachem i dokładnie osuszyć. Dodatkową korzyścią będzie to, że ciepło ciała spowoduje, że zapach pięknie będzie się uwalniał w ciągu dnia.

Wybierz odpowiednie miejsce

Perfumy aplikowane na konkretne obszary ciała mogą utrzymywać się zdecydowanie dłużej, niż w innych miejscach. Wynika to z ciepłoty ciała oraz przepływu krwi. Spryskaj swoje nadgarstki, szyję pod uszami, wewnętrzne części łokci, mostka i brzuch. Latem warto także skropić tył kolan i kostki.

Nie wcieraj

Popularnym błędem jest pocieranie miejsc skropionych perfumami np. nadgarstkiem o nadgarstek. Wbrew pozorom nie utrwalamy w ten sposób zapachu, lecz go niszczymy, gdyż kompozycja się warzy i zapach zniknie zdecydowanie szybciej. Dlatego aplikuj pachnidła tylko pryskając nimi w danym miejscu ciała.

Nawilż skórę

Nawilżona skóra najlepiej przyjmuje zapachy. Aby uzyskać trwały efekt warto zaopatrzyć się w zwykłą wazelinę i posmarować nią oczyszczoną skórę przed spryskaniem perfumami. Tłuszcz doskonale zaabsorbuje zapachy i będzie je stopniowo uwalniał przez kilka godzin.

Włosy kochają perfumy

Mało kto zdaje sobie sprawę, że doskonałym nośnikiem zapachu perfum są włosy. Aby nie przesuszyć włosów z powodu alkoholu zawartego w każdych pachnidłach spryskaj szczotkę perfumami i przeczesz nią pukle. Zapach zaabsorbuje się we włosach podczas ich rozczesywania, ale nie powinien ich już wysuszyć.

Zadbaj o flakon

Sposób przechowywania perfum ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ich jakości i trwałości. Zazwyczaj lubimy trzymać perfumy na wierzchu by mieć je pod ręką i cieszyć nimi oczy, ale niestety niekoniecznie im to służy. Perfumy powinny być przechowywane w suchym, chłodnym miejscu i przede wszystkim zacienionym. Koniecznie należy je chronić przed światłem słonecznym.

To by było na tyle. Pamiętaj, aby podzielić się tym artykułem z przyjaciółką i udostępnić.

Written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *