Zdecydowana większość osób na co dzień się perfumuje. Jednak nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego wybór perfum jest dla nas tak oczywisty. Niektórzy przykładają do wyboru zapachu bardzo dużą uwagę, inni natomiast sięgają po dowolny flakon niemal automatycznie. Tymczasem jest co najmniej kilka istotnych powodów, dla których to robimy. Które z nich są najczęstsze?

1. Aby ładnie pachnieć

To chyba najbardziej oczywisty powód używania perfum przez większość osób. Rolą wszelkich pachnideł jest zarówno wytworzenie aromatycznego zapachu, jak i zatuszowanie ewentualnych nieprzyjemnych nut naturalnych. Już w starożytności olejki zapachowe były doceniane przez kobiety na całym świecie, stanowiąc synonim luksusu i kobiecości.

2. Dla poprawy samopoczucia

Już dawno naukowcy potwierdzili pozytywny wpływ konkretnych nut zapachowych na poprawę samopoczucia, co współcześnie jest skwapliwie wykorzystywane np. w aromaterapii. Wynika to z faktu, że ładne zapachy pobudzają ośrodek przyjemności w naszych mózgach, dzięki czemu nie tylko czujemy się lepiej w ładnie pachnącym otoczeniu, ale także wybierając konkretne zapachy możemy poprawić sobie nastrój.

3. Kreowanie wizerunku

Poważne podejście do roli zapachu w naszej codzienności wskazuje, że sięgamy po perfumy by budować swój wizerunek. Nic w tym dziwnego, bowiem konkretne kompozycje mogą pomóc podkreślić lub wyrazić osobowość użytkownika. Nie bez przyczyny, gdy chcemy poczuć pewność siebie sięgamy po zdecydowane, nieco cięższe zapachy, natomiast gdy pragniemy podkreślić swoją kobiecość i delikatność wybieramy raczej lekkie nuty kwiatowe i słodkie pachnidła.

4. Uwodzenie

Często sięgamy po flakon ulubionych perfum, by zwiększyć swoją atrakcyjność interpersonalną i wpłynąć na odbiór naszej osoby przez kogoś na kim nam zależy. W jakim celu? Żeby wywołać oczekiwane wrażenie na płci przeciwnej i zdobyć jej względy. Uwodzicielskie oddziaływanie perfum to swoista magia, którą chętnie wykorzystujemy na co dzień. Nie bez przyczyny wybierając się na randkę sięgamy po seksowne zapachy.

5. Aby poczuć się pewnie

Często sięgamy po specyficzny typ zapachów, gdy czeka nas ważne wydarzenie lub ciężki dzień w pracy. Dzieje się tak dlatego, że pragniemy za pomocą perfum dodać sobie odwagi i poczuć pewność siebie. Eleganckie perfumy są w stanie tego dokonać. Zyskujemy wówczas poczucie, że jesteśmy postrzegani przez otoczenie jako osoby zadbane i szykowne. Markowe lub unikatowe perfumy o wyrafinowanym aromacie podkreślają także nasz dobry gust.

Jeśli uważasz, że ten artykuł może się komuś przydać – koniecznie przekaż go dalej.

A puki co, życzę Tobie miłego dnia 🙂

Written by admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *